WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.06.2018Aurisy wchodzą do służby

Łączny koszt zakupu pojazdów to 3,9 mln zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazano na ten cel niespełna 1,2 mln zł, pozostałe środki to pieniądze od  samorządów lokalnych i ze środków budżetowych.
Bazą dla policyjnych samochodów są pojazdy marki Toyota Auris z napędem hybrydowym, a więc połączeniem silnika spalinowego z elektrycznym.

Samochody mają bogate wyposażenie, m.in. automatyczną bezstopniową skrzynię biegów, automatyczną klimatyzację, system multimedialny z  kamerą cofania. Każdy z Aurisów Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1.8 /136 KM. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano szkolenia zorganizowane przez dostawcę pojazdów przy udziale importera. Obejmować ono będzie część teoretyczną i praktyczną.
W planach są kolejne zakupy, ale współpraca z samorządem przekłada się również na inne dziedziny - funkcjonariusze są np. doposażania w sprzęt informatyczny, a wkrótce w garnizonie pojawi się nowoczesna strzelnica, gdzie policjanci będą mogli się szkolić.


Najwięcej nowych samochodów - 7 - trafi do miejskiej komendy  w Katowicach. Bielsko-Biała i Racibórz otrzymają po 4 szt. Po 3 pojazdy trafią do Chorzowa, Częstochowy, Sosnowca i Zabrza. Po 2  otrzymały komendy w Kłobucku, Pszczynie, Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Po jednym nowym radiowozie trafi do Bierunia, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Lublińca, Mikołowa i Mysłowic.
W ub. roku na podobnych zasadach dofinansowano zakup 34 pojazdów.