WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.08.2018Akcja dla wszystkich i każdego z osobna

„Kręci mnie bezpieczeństwo” - to tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.
MSWiA wraz z Policją zachęcały i zachęcają, choć to jeszcze tylko dwa tygodnie wakacyjnej laby, aby wyjeżdżając z miejsca zamieszkania „wziąć” ze sobą bezpłatną aplikację „Moja Komenda” - to mobilna usługa, która ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów. Aplikacja zapewnia szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów policyjnych obiektów. Dzięki temu będąc nawet w miejscu, którego dobrze nie znamy, łatwo odnajdziemy najbliższą jednostkę policji i skontaktujemy się z nią jednym kliknięciem.
„Moja Komenda” dostępna jest na telefony z systemem iOS oraz Android. Można ją bezpłatnie pobrać w App Store i Google Play.
Usługa została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te zagrażające życiu lub zdrowiu. W nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.


Drugim przydatnym narzędziem służącym poprawie bezpieczeństwa nie tylko w okresie wakacji jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. „Mapa” zaprojektowana tak, aby bezproblemowo mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Za pomocą interaktywnej strony internetowej można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Wszystkie z nich są sprawdzane przez Policję, a potwierdzone - nanoszone na mapę, podobnie jak informacje o zagrożeniach pochodzące z policyjnych systemów informatycznych. Dzięki temu w każdej chwili mamy możliwość sprawdzenia, czy w okolicy jest bezpiecznie, jak również poinformowania o zaobserwowanych przez nas niepokojących sytuacjach.
Korzystając z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa również trzeba pamiętać, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji, trzeba dzwonić na numery 997 lub 112.