WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.08.20182 września - korekta rozkładów na kolei

W najbliższą niedzielę (02.09) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wraz z końcem wakacji prowadzone remonty przybierają na sile, stąd kilka istotnych zmian.


Z utrudnieniami powinni się liczyć szczególnie podróżni linii S1 na odcinku Częstochowa – Zawiercie, S5 na odcinku Żywiec – Zwardoń oraz linii S7 w relacjach Chałupki – Bohumin i Rybnik – Sumina. Kontynuowane będą również prace pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami, gdzie zamiast wszystkich pociągów Kolei Śląskich kursują autobusy zastępcze.
Zmiany na linii S1 zaczną obowiązywać już na samym początku jesiennej korekty. Ze względu na prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe od 2 września ruch pociągów na odcinkach Częstochowa Raków – Poraj oraz Myszków – Zawiercie będzie prowadzony po jednym torze. W związku z tym część pociągów będzie musiała kursować objazdem przez Mirów, z pominięciem Korwinowa. Cztery pociągi będą miały skrócone relacje, kończąc kurs w Zawierciu. Nie będzie również kursować pociąg przyspieszony "Biegański", czytamy w komunikacie KŚ.


– Ponieważ czas przejazdu autobusów zastępczych byłby zupełnie nieadekwatny do czasu przejazdu pociągu, wstępnie nie planujemy komunikacji zastępczej na linii S1. Do obsługi tych połączeń zostaną natomiast skierowane najpojemniejsze jednostki przewoźnika, aby w miarę możliwości zneutralizować niedogodności związane z remontem, mówi Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich. - (...) aby maksymalnie wykorzystać potencjał linii objazdowej, na wniosek Kolei Śląskich Zakład Linii Kolejowych w Częstochowie specjalnie wybudował peron tymczasowy na przystanku Częstochowa Raków, dodaje Iwańska.
Ponieważ wrzesień wciąż jeszcze może obfitować w słoneczne dni, podtrzymana zostanie część postojów nad jeziorem Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Od 2 września do 20 października 8 pociągów każdego dnia.
W dwóch przypadkach, jesienna korekta będzie się wiązać z kontynuacją zamknięć rozpoczętych już w poprzednich miesiącach. Autobusy zastępcze nadal będą kursować za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn oraz Żywiec – Zwardoń.
Zastępcze autobusy będzie można spotkać również na linii S7. Od 1 do 20 października pociągi będą kursować trasą okrężną przez Jejkowice, z pominięciem odcinka Rybnik – Sumina. 7 października ograniczenie obejmie odcinek do stacji Racibórz. Na początku października drogą okrężną będą kursować również trzy pociągi na odcinku Katowice – Orzesze Jaśkowice. Dla podróżnych z pominiętych stacji zostanie zapewniona komunikacja zastępcza, natomiast pasażerowie jadący w relacji bezpośredniej będą korzystali z dodatkowych postojów w Tychach, Łaziskach Średnich i Orzeszu Miasto. Koleje Śląskie przypominają, że podróżni z Wodzisławia Śląskiego i Rybnika od czerwca mają do dyspozycji więcej pociągów, dzięki uruchomieniu szybkiej kolei miejskiej pomiędzy tymi miastami.
źródło: Koleje Śląskie