WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Wszystkich Świętych z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.08.2018"Klimatyczne" doświadczenie

Kilkuset wolontariuszy potrzeba do obsługi Szczytu Klimatycznego COP24. 3 grudnia w Katowicach rozpocznie się wielkie międzynarodowe spotkanie. Jak się szacuje, przyjedzie ok. 30 tys. gości z blisko 200 krajów, by po dyskusji wyznaczyć najważniejsze kierunki ochrony klimatu na Ziemi. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i  naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu. Do pomocy przy organizacji spotkania potrzeba ludzi o specjalnych predyspozycjach. Właśnie rusza ich rekrutacja. Kto ma największe szanse?  O tym Ewa Lipka z katowickiego ratusza...
Plik dźwiękowy: A_S_volo.mp3

Wolontariusze otrzymają strój i wyżywienie, zostaną ubezpieczeni i mogą liczyć na bezpłatną komunikację. Dla studentów przewidziano  zaświadczenia, dotyczące realizacji praktyk.

Do wolontariatu zapraszone są osoby pełnoletnie, posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych (np. francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki lub inne) i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowymi atutami będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej. Osoby zainteresowane powinny wypełnić  formularz  rekrutacyjny dostępny pod adresem: http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października br. Wolontariusze zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w szkoleniach, które odbędą się w  listopadzie, w Katowicach.

Szczyt Klimatyczny COP 24 odbywać się będzie od 3 do 14 grudnia.