WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.03.2018"Bohaterki z Chorzowa" dobrym wzorem

Ta kampania ma wyraźny związek z Dniem Kobiet . Tytuł? "Bohaterki z Chorzowa": miasto zachęca uczennice 22 szkół  do podążąnia za swoją pasją i wyrażaniem własnych poglądów. Ponad 1 700 dzieci spotyka się z mieszkankami, które pasję i talent przeniosły na swój zawód, często pozornie zarezerwowany dla mężczyzn.

Tak więc uczniowie mają okazję porozmawiać m.in. ze specjalistkami z  dziedziny astronomii, artystkami i strażaczkami. Bedzie treserka psów i skarbniczka miasta. A my zajrzeliśmy do szkoły sportowej, którą odwiedziła pani ... kontroler lotów...
Plik dźwiękowy: A_S_kontr.mp3
To Magdalena Szlachta, mieszkanka Chorzowa i kontroler lotów Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach. Uczniowie, opowieści o trudnym zawodzie uważnie wysłuchali po czym dziewczyny otwarły się, opowiadając o swoich zawodowych marzeniach.
Plik dźwiękowy: A_S_dziew.mp3
Do udziału w chorzowskim projekcie zaproszono całe klasy, nie tylko dziewczynki. Chłopcy też mogą się czegoś nauczyć - przede wszystkim tolerancji i partnerstwa.


Akcja nie kończy się dziś – do wszystkich podstawówek w mieście trafią książki o kobietach, które zmieniły świat, m.in. o Marii Skłodowskiej-Curie, Irenie Sendlerowej czy Fridzie Kahlo. Miasto planuje organizację kolejnych cyklów spotkań dla uczniów.