WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.11.2017Zatrzęsło na Wesołej

Nerwowa noc w kopalni Mysłowice Wesoła. Nad ranem, na skutek wstrząsu, spod ziemi musiało uciekać kilkudziesięciu górników. Wstęne informacje nie mówią o ofiarach, ale było groźnie. Informacje w tej sprawie zbierał Adam Grabałowski, powiedz coś więcej...

Plik dźwiękowy: A_S_wesola.mp3


Pierwsze strzępy informacji z Wesołej dotarły do nas zaraz po godzinie 5.00 i od razu mocno nas zmroziło bo ponad trzy lata temu, też w nocy i w tej samej kopalni doszło do wybuchu metanu, a wypadek zakończył się tragicznie dla 5 ludzi. Dziś - wiele na to wskazuje - górnicy mieli zdecydowanie więcej szczęścia. Jak przekazał Tomasz Głogowski z Polskiej Grupy Górniczej - przed 3.00 w pokładzie 510, na poziomie 665 m doszło do silnego wstrząsu. Przy nieeksploatowanej ścianie pracowało 30 górników. Wszyscy wycofali się o własnych siłach, 7 skarżyło się  na ogólne potłuczenia. Jak przekazał nam rzecznik spółki, do której należy kopalnia, zostali odwiezieni do szpitali na szczegółowe badania.


Prace w strefie kopalni, w której doszło do wstrząsu zostały wstrzymane. Na ścianie zresztą nie było prowadzone wydobycie. Sprawą zajmą się teraz  spcjaliści.