WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.07.2017Zakopane po raz trzeci

Koleje Śląskie już po raz trzeci w tym roku uruchomią połączenia do Zakopanego. To ostatni raz w sezonie letnim.

Pierwszy kurs z Katowic do Zakopanego wyruszy 12 sierpnia kilka minut po godzinie 7.00. Kolejny pociąg wyjedzie do stolicy polskich Tatr 15 sierpnia o 9.18. Pociągi powrotne wyjadą z  Zakopanego o godzinie 17:30, dzięki czemu do Katowic będzie można wrócić kilka minut przed 22.

.
- Sierpniowy rozkład jazdy został tak zmieniony, by zapewnić możliwość dłuższego pobytu w  Zakopanem, mówi Michał Wawrzaszek z Kolei Śląskich. - Przy wyprawie jednodniowej 12 sierpnia można spędzić pod Giewontem prawie 6 godzin. Natomiast wyjazd na kilka dni stwarza już możliwości zorganizowania dalszych górskich wypraw, nie tylko z Zakopanego, ale również np. ze stacji pośrednich. Dla miłośników kolejnictwa interesującym przystankiem będzie z pewnością Chabówka, gdzie znajduje się największy w Polsce skansen taboru kolejowego, tłumaczy Wawrzaszek.

.

.

Będzie to już trzecia wyprawa Kolei Śląskich do Zakopanego. Wcześniejsze przejazdy - organizowane z okazji majówki oraz długiego weekendu czerwcowego - cieszyły się stosunkowo dużym zainteresowaniem. Łącznie z oferty skorzystało wówczas prawie 700 osób.