WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.10.2017Wysokie loty Pyrzowic

Jest rekord - jest zmiana prognozy. Międzynardowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach obsłużył od początku roku ponad 3,1 mln podróżnych. Wyjątkowy był zwłaszcza wrzesień, kiedy przez przyrzowickie terminale przewinęło się blisko pół miliona pasażerów. To oznacza, że prognoza dla całego roku została podwyższona do ok. 3,8 mln. Katowicki port pozostaje największym regionalnym lotniskiem obsługującym ruch czarterowy. Piotr Adamczyk zapowiada, że perspektywy są bardzo dobre, tym bardziej, że obiekt ciągle sie rozwija...
Plik dźwiękowy: A_S_adam.mp3


Kończy się przekształcanie starej drogi startowej w drogę kołowania, rozpoczęła się rozbudowa płyty postojowej cargo o 4 stanowiska dla samolotów wielkości Airbusa A320 czy Boeinga 737. Trwają przymiarki do budowy bazy paliwowej a w drugiej połowie roku ruszy modernizacja terminala B, który po oddaniu do użytku zwiększy przepustowość i poprawi standard obsługi pasażerów podróżujących do krajów strefy Schengen.
Niezależnie od tego, na lotnisku wznoszona jest nowa - najwyższa w kraju - wieża kontroli lotów a trwa również budowa komfortowego hotelu. Zakończenie tych inwestycji w przyszłym roku. Władze portu przymierzają się również do rozbudowy parkingu.