WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.10.2017Wielki żużel wraca na Stadion Śląski

Kibice żużla doczekają się wielkich emocji na Stadionie Śląskim w Chorzowie. We wrześniu 2018 roku - odbędzie się tu finał cyklu Speedway Euro Championship oraz mecz Żużlowej Reprezentacji Polski.

- Po piętnastu latach żużel wraca na Stadion Śląski, cieszy się Marszałek Województwa Śląskiego, Wojciech Saługa.Na 15 września zaplanowana jest finałowa runda cyklu Speedway Euro Championship, a więc rozgrywek o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Z kolei dwa tygodnie później, swój mecz na Śląskim, rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski.

- To dla nas olbrzymie wyzwanie, do którego przygotowujemy się już od kilku miesięcy. Zamierzamy ściągnąć do Chorzowa najlepszych żużlowców świata, zapowiada prezes One Sport, Karol Lejman.

- Za miesiąc przedstawimy wizualizacje toru, który powstanie na Stadionie Śląskim na początku września przyszłego roku, powiedział Jan Konikiewicz, wiceprezes One Sport.

Stadion Śląski to ważne miejsce nie tylko dla woj.śląskiego ale również dla historii polskiego żużla. To właśnie tu w 1973 r. , Jerzy Szczakiel zdobył pierwszy dla Polski, złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata.- Budując ten stadion, jako obiekt wielofunkcyjny, właśnie na tym nam zależało, aby zrobić na Śląskim różnego rodzaju wydarzenia, przekonuje Krzysztof Klimosz, prezes spółki "Stadion Śląski".