WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.12.2017Uśmiech jest najważniejszy

To był wyjątkowy dzień dla młodych ludzi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, którzy brali udział w integracyjnych zajęciach na Stadionie Śląskim. Do sali przy arenie głównej przyjechały dzieci ze szkół z kilku miast metropolii w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Klimat? Typowo przedświąteczny ...

Plik dźwiękowy: A_S_niepeln.mp3O zajęciach w sali "przy Śląskim" opowiadała nam jedna z organizatorek, Elżebieta Ślęzakiewicz a także dzieci, które już nerwowo przebierały nogami w  oczekiwaniu na Mikołaja i prezentach. A w zajęciach brali udział uczniowie Warsztatowej Terapii Zajęciowej Województwa Śląskiego. Ideą spotkania była integracja i dobra zabawa. Uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością przy tworzeniu rozmaitych mikołajkowo-świątecznych dekoracji czy zdobieniu pierników. Nie zabrakło również sportowego akcentu w postaci integracyjnych gier i zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 uczniów, w tym podopieczni Ośrodka Najświętsze Serce Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej oraz uczniowie szkół specjalnych SP nr 6, SP nr 60 i SP nr 7 z Katowic, Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rybnika, Specjalnego Zespołu Szkół nr 9 z Jastrzębia Zdroju a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Specjalnych nr 7 z Rudy Śląskiej.


Przypomnijmy, że w przyszłym roku, w czerwcu na Stadionie Śl. odbędą się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice-Chorzów-Mikołów 2018. Uczestnicy zmierzą się w sześciu dyscyplinach: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój oraz bocce.