WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.06.2017Umowa podpisana - zegar ruszył

Umowa podpisana - zegar ruszył. W najbliższych dniach wykonawca powinien rozpocząć prace na budowie pierwszego w Katowicach centrum przesiadkowego. Na początek Ligota i sąsiedztwo dworca kolejowego. Za rok centrum powinno być gotowe, mówi Ewa Biskupska z magistratu...

Plik dźwiękowy: A_S_ligota.mp3


Na miejscu powstanie parking na 110 samochodów, strefa do pozostawienia rowerów, perony dla autobusów i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Do tego system dynamicznej informacji dla pasażerów. autobusów i pociągów. Planuje się aby parking był za darmo dla posiadaczy biletów miesięcznych. Koszt inwestycji to około 9 milionów złotych.

Trwa procedura zmierzająca do rozpoczęcia budowy kolejnych Centrów Przesiadkowych - w Brynowie, Zawodziu, Piotrowicach i Kostuchnie oraz w śródmieściu przy ulicach: Sądowej i świętego Jana.

Budowa centrów przesiadkowych oznacza możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta i zaoszczędzenia czasu oraz mniejsze koszty paliwa. "Dodatkowo, węzły staną się zachętą do korzystania z komunikacji publicznej, a co niemniej ważne - podkreślają w ratuszu - przyczyniają się do ograniczenia liczby pojazdów na drogach, co zmniejszy hałas i emisję spalin oraz korki.
Do dyspozycji będzie też strefa Kiss&Ride, z przeznaczeniem dla krótkotrwałego postoju do ok. 3 min. Inwestycja zakłada też budowę miejsc postojowych dla taksówek. Wykonawca węzła jest ponadto zobowiązany do urządzenia zieleni i małej architektury.