WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.11.2017Tramwajowe komplikacje

W związku z pracami modernizacyjnymi na wiadukcie kolejowym w ciągu ul. św. Jana (rejon kina „Rialto”) w Katowicach, w dniach 3-5 listopada br. wprowadzono zmiany w sposobie funkcjonowania komunikacji tramwajowej.
W tych dniach:
- linia nr 1 będzie kursować na trasie: Gliwice Zajezdnia – Chorzów Batory Zajezdnia,
- linia nr 6 będzie kursować na trasie: Bytom Szkoła Medyczna – Katowice Plac Wolności,
- dla linii nr 13 zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdów,
- linia nr 14 będzie kursować na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Plac Wolności,
- linia nr 16 będzie kursować na trasie: Katowice Plac Alfreda  – Katowice Plac Wolności,
- kursy linii nr 19, realizowane obecnie do Brynowa, zostaną skierowane do przystanku Katowice Plac Wolności,
- kursy linii nr 23, realizowane obecnie przez Plac Miarki,zostaną skierowane przez przystanek Katowice Plac Wolności,
- linia nr 31 będzie kursować na trasie: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Katowice Koszutka Słoneczna Pętla.

Anna Koteras KZK GOP:

Plik dźwiękowy: A_S_szesn.mp3

Ponadto zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr: 11, 36 i 43 oraz uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona, która kursować będzie na odcinku od centrum Katowic do Brynowa. Autobus oznaczony będzie jako  T-16 i odjeżdżąć będzie co 10 minut z podziemnego dworca przy pl.Szewczyka (stanowisko nr 9) do Brynowa.


To nie jedyne komplikacje w ruchu tramwajów w metropolii. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na sieci w Rudzie Śląskiej przyszła pora na rozpoczęcie robót w Sosnowcu, gdzie modernizowany będzie odcinek wzdłuż ul. Piłsudskiego. W najbliższy weekend zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne i rozpoczną się roboty. Już 17.10 br. przekazany został wykonawcy plac budowy w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego
w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86".  29.09.2017 r. w siedzibie spółki Tramwaje Śląskie SA podpisana została umowa, zgodnie z którą wykonawca ma 15 miesięcy na realizację prac.


Roboty rozpoczną się od zabudowy rozjazdów technologicznych. - Rozjazdy pozwolą nam na utrzymanie ruchu tramwajowego przez Stary Sosnowiec przez cały okres modernizacji torowiska z krótkimi przerwami na ich montaż i demontaż. Tramwaje będą kursować po jednym torze, podczas gdy prace realizowane będą na torze drugim, mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA, Andrzej Zowada.


W związku z powyższym od godz. 6.00 w sobotę 4.11.2017 r. do godz. 4.00 w poniedziałek 6.11 zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:
-tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do Ostrogórskiej, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),
-tramwaje linii nr 26 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do Pętli Będzińskiej, skąd włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym (wg specjalnego rozkładu jazdy),
Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa kursująca z częstotliwością co 10 lub 15 minut (w godzinach od 22:30 do 4:00 zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy).

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu to drugie zadanie „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto.