WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.08.2017Tańsze i mocniejsze.... światło

Ponad 1,3 mln zł przeznaczy w tym roku Ruda Śląska na modernizację oświetlenia ulicznego. Inwestycje w tym zakresie w najbliższych miesiącach będą prowadzone na ulicach: Hallera, Weteranów i Obrońców Westerplatte. Do końca roku powstanie też dokumentacja modernizacji oświetlenia ul. 1 Maja, czyli drogi wojewódzkiej nr 925. Zadania w tym zakresie realizowane są również w ramach inwestycji drogowych.

Prezydent miasta, Grażyna Dziedzic przypomina, że zadania związane z oświetleniem ulicznym wchodzą też w skład inwestycji drogowych. Tak jest np. w przypadku prowadzonej przebudowy ul. Górnośląskiej.Ponad 387 tys. zł będzie kosztować modernizacja oświetlenia ul. Hallera. Istniejące tam obecnie słupy betonowe z oprawami sodowymi są w złym stanie technicznym, dlatego też zostaną zastąpione aluminiowymi z energooszczędnymi oprawami typu LED. W ramach tego zadania zamontowane zostaną 42 słupy, na 12 z nich znajdą się dodatkowe oprawy, doświetlające chodnik na odcinku od cmentarza do zjazdu do Straży Miejskiej. Część słupów zlokalizowana zostanie na drogach dojazdowych do siedziby Straży Miejskiej oraz hali sportowej. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca września br.

Wkrótce rozpocznie się też modernizacja oświetlenia ul. Weteranów. Oprawy oświetleniowe na części tej ulicy zamontowane są na wysięgnikach przymocowanych do elewacji budynków i zasilane są z sieci napowietrznej. W ramach inwestycji na odcinku od ul. Łąkowej do Piłsudskiego zostanie zbudowanych 15 słupów z oprawami typu LED, zasilanych siecią wydzieloną w  ziemi. Zakończenie prac zaplanowane jest na drugą połowę października br.


Trwa przetarg na modernizację oświetlenia ul. Obrońców Westerplatte oraz przygotowywane jest postępowanie na przebudowę oświetlenia ul. Rencistów oraz Imieli. Do końca tego roku powstanie dokumentacja projektowa dla kolejnej, dużej inwestycji w tym zakresie - modernizacji oświetlenia ul. 1 Maja, czyli drogi wojewódzkiej nr 925. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2018 r.