WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

31.08.2017Prowadzę jestem trzeźwy

Kończy się tegoroczna edycja kampanii „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Z tej okazji organizowany jest specjalny przejazd tramwajowy, który pierwszy raz w historii połączy zasięgiem miasta Metropolii: Gliwice (start o 9.30), Zabrze, Rudę Śląską, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Dąbrowę Górniczą (koniec o 15.57). To 100 km. Tramwajem podróżować będą organizatorzy kamopanii oraz goście specjalni - prezydenci miast lub ich przedstawiciele.

Pod szyldem tegorocznej kampanii wspierana jest idea życia w trzeźwości, ale również zwraca się uwagę na integrującą miasta Metropolii rolę komunikacji publicznej. Każdy z gości specjalnych odbędzie kilkuminutowy przejazd na terenie swojego miasta, w trakcie którego wypowiedzą się nt. bezpieczeństwa w komunikacji oraz miejskich działań wspierających rozwiązywanie problemu nietrzeźwych kierowców.
Równolegle, na kilku wybranych przystankach tramwajowych odbędą się edukacyjne miniwydarzenia dla mieszkańców Metropolii. Pod okiem policjanta, przechodnie będą mogli spróbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód w alkogoglach - okularach imitujących postrzeganie świata przez osobę nietrzeźwą.
Trasę przejazdu tramwaju można podejrzeć na żywo na społecznościowym profilu akcji "Prowadzę, jestem trzeźwy".