WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.10.2017Próba generalna rynku

Remont tej strefy jeszcze nie ruszył, a mimo to na chorzowskim rynku ma pojawić się pierwsza kawiarnia, nowa zieleń, ławeczki i leżaki. Zanim przestrzeń pod estakadą zamieni się w wielki plac budowy, społecznicy zorganizują w centrum miasta "próbę generalną" dla planowanej inwestycji. Oby tylko pogoda nie przeszkodziła.

Na razie chorzowski rynek jest "nowy" tylko na wizualizacjach


To już dziś (27 X, 14.00-20.00), każdy będzie mógł przetestować przyszłe funkcje rynku. Na chętnych czekać będzie słodki poczęstunek, podręczna biblioteczka i ogólnie, miejsce do wypoczynku. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i artystycznych happeningów. Chorzowska filia Domu Aniołów Stróżów zaprosi do studia zmywalnego tatuażu i strefy gier wideo, a stowarzyszenie Freeland przygotuje uliczny perfomance pod nazwą "Żywa Galeria". Szara przestrzeń pod estakadą wypełni się ma także zielenią, tak aby każdy mógł poczuć przedsmak przyszłego rynku. Orgnizatorzy i magistrat czekają na uwagi mieszkańców.
Akcja zorganizowana zostanie w ramach projektu CUMA, czyli Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży. To pilotażowy projekt, którego głównym celem jest aktywizacja młodych mieszkańców Chorzowa i skupienie ich aktywności wokół nowopowstającej przestrzeni rynku.


Rewitalizacja centrum będzie największą, bo kosztująca ponad 22 mln zł inwestycją miejską, której start zaplanowano na 2017 r. Koncepcja prac zakłada m.in. powstanie pod estakadą czterech pawilonów, w których może znaleźć się miejsce dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Po obu stronach estakady zaplanowano miejsce dla zielonych skwerów, zaś przed ratuszem pojawi się fontanna.
Rewitalizacja rynku to kolejny etap zmian w centrum Chorzowa, w zeszłym roku zakończyła się budowa Centrum Przesiadkowego.