WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.06.2017Paragrafem w korupcję

Były wiceprezes spółki i fundacji Ruch Chorzów, a ostatnio dyrektor MKS Cracovia został zatrzymany przez  funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z podejrzeniem wręczenia łapówki urzędnikowi skarbówki w Sosnowcu. Razem z nim zastrzymano też drugą osobę związaną w przeszłości z chorzowską fundacją i spółką.
Zatrzymany przez ABW Mirosław M. do kwietnia tego roku był wiceprezesem spółki Ruch Chorzów SA oraz Fundacji Ruch Chorzów. Drugi z zatrzyumanych - Dariusz S. - również w przeszłości związany był z tymi podmiotami, wynika z informacji publikowanej przez Prokuraturę Krajową. Prokuratorzy z Katowic zatrzuamli ich prowadząc śledztwo  w sprawie korupcji w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu.  Zatrzymani mieli wręczyli jego naczelnikowi 72 tysiące złotych łapówki. Przekazaie łapóowki miało zaś mieć związek z funkcjonowaniem Fundacji i Ruch Chorzów oraz spółki Ruch Chorzów. Do popełnienia tych czynów miało dojść od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku.
Dotychczas, w śledztwie przedstawiono zarzuty Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego. W sumie to 30 przestępstw a łączna kwota korzyści majątkowych, jakie miał przyjąć przekracza 600 tysięcy złotych. W sprawie zarzuty usłyszało już 9 osób. 3 tymczasowo aresztowano.