WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.09.2017Pada, leje, wylewa

W związku z opadami deszczu i niekorzystnymi prognozami wojewoda Jarosław Wieczorek ogłosił już wczoraj pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Podczas ostatniego spotkania służb wojewody oceniano sytuację jako miejscami trudną ale stabilną pod stałą kontrolą.Od razu zastrzeżenie - sytuacja może się zmienić bo służby meteo wysłały nowe ostrzezenia dotyczące intensywnych opadów deszczu w subregionie centralnym w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Już teraz obowiązuje pogotowie powiodziowe ogłoszone przez wojewodę. Według ostatnich raportów przekroczenia stanów alarmowych odnotowano na wodowskazachw Goczałkowicach na Wiśle, w Czechowicach Dziedzicach na Iłownicy, na PSzczynce w Mizerowie - Borkach i na Brynicy w Brynicy. Niepokoją mieszkańców górskie potoki na Żywieczczyźnie czy w Beskidzie Śląskim, które albo już wystąpiły z brzegów albo niebawem to nastąpi.


Interwencje Strażaków to już ponad 150 wyjazdów. Najczęściej w rejonie Żywca, Bielska-Białej i Cieszyna do prac związanych z wypompowywaniem wody i oczyszczaniem przepustów.


Wojewoda zobowiązał wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania wszelkich czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania ewentualnych zagrożeń. Z kolei służby Marszałka Śląskiego poinformowały, że mimo intensywnych opadów deszczu w zbiornikach Grónośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Goczałkowicach i Kozłowej Górze są spore rezerwy pozwalające na przyjęcie nadmiaru wody