WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.08.2017Ostatni dzień Tour de Pologne na Śląsku

Dziś 4. etap Tour de Pologne. Ostatni z trzech rozgrywanych na drogach woj.śląskiego. Kolarze wystartują w Zawierciu, a metę wyznaczono przy stadionie Górnika Zabrze.  238 km. Start honorowy wyznaczono ok. 13.00 na ulicy Leśnej w Zawierciu i niech nie zwiedzie nas nazwa bo to jedna z najważniejszych ulic w mieście.

Potem Olkusz i tu między innymi rynek. Następnie seria mniejszych miejscowości: Żarki,  Libiąż, Chełm Śląski, w końcu Bieruń, Tychy i Orzesze, Suszec oraz Żory. Ostatni fragment wiedzie z Jastrzębia-Zdroju  przez Rybnik i Knurów do gliwickiego Bojkowa, Gierałtowic i Przyszowic, aby w końcu przejechać trzema rundami ulicami Zabrza. Tutaj najdużej potrwają utrudnienia. Finisz przy stadionie Górnika ok. 19.00.

Wczoraj trzeci etap 74. Tour de Pologne z Jaworzna do Szczyrku wygrał Dylan Teuns (BMC Racing). Drugie miejsce zajął Peter Sagan (Bora – Hansgrohe), który odzyskał żółtą koszulkę lidera. Na trzecim miejscu finiszował Rafał Majka (Bora – Hansgrohe), który tym samym wspiął się na trzecie miejsce klasyfikacji generalnej.