WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.08.2017Opera Śląska "Modernizacją Roku"

Kilka dni temu, w salach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród  w konkursie na Modernizację Roku. Dyrektor Opery Śląskiej, Łukasz Goik, odebrał dwie nagrody. Tytuł „Modernizacja Roku 2016” w kategorii „Kultura”  został przyznany przez kapitułę konkursu za przywrócenie świetności zabytkowemu budynkowi Opery poprzez projekt iluminacji elewacji. Natomiast druga nagroda została przyznana w plebiscycie internetowym.


Ogólnopolski Konkurs „Modernizacja Roku” jest organizowany od 21 lat dla wyłonienia i uhonorowania przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku i wyróżniających się szczególnymi walorami. Rzecz idzie propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego, a także promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.
Iluminacja gmachu Opery została także doceniona przez Zarząd Województwa Śląskiego, który zakwalifikował bytomski Teatr do konkursu pod patronatem Marszałka na "Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.