WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.11.2017Nowy rynek czas zacząć

22 mln zł pochłonie przebudowa chorzowskiego rynku. Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę, który w najbliższych dniach określi harmonogram robót i przystąpi do pierwszych prac. Zadanie nie jest łatwe bo przez środek tej strefy przebiega estakada i ważna droga z Katowic do Bytomia. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przekonuje, że projekt budowy został tak przygotowany, żeby estakadę.... zamaskować.... Posłuży temu specjalna aranżacja przestrzeni pod obiektem. W jej skład wejdą m.in. pawilony wzniesione dla celów handlowo-usługowych i gastronomicznych. Będą biura obsługi mieszkańców i pasażerów komunikacji miejskiej. Będzie mała architekura: ławki, miejsca odpoczynku, zieleńce, klomby i fontanna. Zapowiadany jest nawet mały amfiteatr i przede wszystkim nowoczesne toalety.

Plik dźwiękowy: A_S_chorzryn.mp3

W projekcie oprócz ławek, zieleni czy fontanny są również parkingi na dwóch krańcach estakady. Jak to widzą mieszkańcy ?
Plik dźwiękowy: A_S_chorzryn_lud.mp3


Ponieważ estakada to ważny element układu komunikacyjnego nie tylko miasta ale i metropolii, mieszkańcy Chorzowa będą musieli pogodzić się z rynkiem z zamaskowaną, ale jednak, estakadą. Cały rynek ma być gotowy wiosną za 1,5 roku.