WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.06.2017Muzealna zachęta

"Kolej na Muzeum" - to projekt Kolei Śląskich i Muzeum Śląskiego, kótre nawiązują współpracę, żeby  zachęcić mieszkańców najodleglejszych rejonów wojeództwa do odwiedzenia ekspozycji w katowickiej Strefie Kultury. Pomysł jest prosty - każdy, kto ma bilet na pociag Koeli Śląskich do Katowic, otrzymuje zniżkę na wejściówkę do Muzeum Śląskiego.

Dyrektor Muzeum Ślaskiego Alicja Knast mówi, że to dobry pomysł na wakacje i liczy, że podobną drogą pójdą inne instytucje - nie tylko w Katowicach.

Plik dźwiękowy: A_S_knast.mp3


Bilety do Muzeum będą dostępne w promocyjnych cenach od 1 lipca do 30 września. W tym okresie w śląskiej placówce będzie można m.in. odkryć tajemnicę zniknięcia Tomka Wilmowskiego (przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”) oraz zwiedzić wystawy stałe i czasowe, np. „Między Montmartre’em a Montparnasse’em”, „Vladimír Birgus. Fotografia”, „Nie jestem już psem”, czy też „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”.
- Zapraszamy także do uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach zarówno rodziny, które poszukują miejsca, aby spędzić czas z dziećmi, jak i seniorów, a także młodzież i osoby dorosłe. Poczynając od naszego kina pod chmurką, czyli Kina Kuźnia, poprzez plenery malarskie, po minispektakle o poznawaniu dalekich krain. Każdy gość Muzeum znajdzie coś dla siebie – zachęca dyrektor Knast.  


Bilety z 20% zniżką na wstęp do Muzeum Śląskiego będzie mógł kupić każdy, kto okaże kasjerowi ważny w danym dniu bilet na pociąg Kolei Śląskich - jednorazowy lub okresowy, którego relacja obejmuje stację Katowice.