WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.11.2017Mieszkanie za remont

Jeszcze przez dwa tygodnie  w Katowicach można się zgłaszać do programu "Mieszkanie za remont". Umożliwia on wynajęcie mieszkania na preferencyjnych warunkach, w zamian za przeprowadzenie remontu. Ewa Lipka z ratusza mówi, że szczególnie atrakcyjne są  warunki finansowe.....
Plik dźwiękowy: A_S_mieszk.mp3


To kolejna edycja programu.  Do tej pory, w ciągu dwóch lat najemców znalazły 152 lokale do remont. W bieżącej edycji do wyboru jest 50 mieszkań. Niektóre wymagają remontu kapitalnego inne mają już na przykład centralne ogrzewanie czy sprawne instalacje. Ich stan znajduje odzwierciedlenie w kosztach wynajmu. Miasto zapewnia, że zabezpiecza się przed spekulantami - chętni do udziału w programi nie mogą mieć innego mieszkania a ważne jest też kryterium dochodowe. Remont i użytkowanie mieszkania odbywa się pod nadzorem urzędników.
W bieżącej edycji programu do wyboru są np. lokale przy ul.ul. :  Chopina, Wiosny Ludów, Obrońców Westerplatte, Wandy, Broniewskiego, Okrzei, Powstańców, Francuskiej, Gliwickiej, gen. Jankego. Mieszkania mają różne wielkości oraz standard.