WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.11.2017Komunikacyjna (r)ewolucja?

Ponad 32 mln zł unijnej dotacji trafi do Chorzowa z przeznaczeniem m.in. na stacje rowerowe i stworzenie inteligentnego systemu zarządzania ruchem. Przed południem dokumenty podpisali - Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa i Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Część dotacji to zwrot kosztów budowy centrum przesiadkowego, które działa na chorzowskim rynku już  od ubiegłego roku. Czas na pozostałe inwestycje, mówi prezydent Kotala...
Plik dźwiękowy: A_S_ist.mp3
Inwestycje będą realizowane w latach 2018-2019. Ich całkowity koszt to ponad 37,5 mln zł. Osobny temat to przebudowa chorzowskiego rynku, która też odbywać się będzie mniej więcej w tym samym czasie.


Integracja przystanków tramwajowych i autobusowych, ułatwiła korzystanie z transportu publicznego w centrum miasta, a przebudowa układu drogowego „uwolniła” od torowiska przestrzeń przed Urzędem Miasta. - Ta inwestycja była niezbędnym krokiem do przeprowadzenia kompleksowej rewitalizacji rynku. Dzięki niej odzyskaliśmy miejsce i zyskaliśmy wygodne rozwiązanie komunikacyjne, wyjaśnia prezydent Andrzej Kotala.
Dzięki dotacji Chorzów rozbuduje także infrastrukturę rowerową. Już wkrótce ruszy wypożyczalnia miejskich rowerów. Na każdej z 46 stacji znajdzie się 10 jednośladów. Unijny zastrzyk gotówki umożliwi też budowę parkingu Bike&Ride na prawie 100 rowerów, a w całym mieście przybędzie ponad 20 kilometrów dróg rowerowych.


Przy wsparciu unijnym, w Chorzowie wdrożony zostanie także liniowy system zarządzania ruchem. - „Zielona fala”, priorytetowe przejazdy autobusów, a przede wszystkim usprawnienie ruchu w mieście - to główne zalety nowego systemu, wyjaśnia wiceprezydent Marcin Michalik.