WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.10.2017Komu "Kopertę Życia"?

Wzorem innych miast w regionie, również Katowice przystępują do kampanii pod nazwą "Koperta Życia". Miejska Rada Seniorów właśnie przeforsowała pomysł i namówiła władze Katowic, do przekazania puli pieniędzy na druk kopert wraz z ankietami, zawierającymi ważne informacje o stanie zdrowia poszczególnych mieszkańców, zainteresowanych taką formą asekuracji. Informacje będą przydatne, gdy w mieszkaniu schorowanego seniora pojawią się ratownicy medyczni, mówi jeden z incjatorów akcji Janusz Żymła.  
Plik dźwiękowy: A_S_koperta.mp3

 

„Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela - dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę/magnes z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie jej w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Dlaczego w lodówce? Bo to urządzenie znajduje się w każdym domu i jest łatwe do znalezienia.


Na razie w Katowicach przygotowano 2 tysiące kopert, ale może być więcej, jeśli zainteresowanie seniorów będzie odbpowiednio duże. Póki co, można je odbierać w dzielnicowych Radach Jednostek Pomocniczych a niebawem być może również w domach kultury i parafiach.