WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.12.2017Kolejny węzeł w budowie

Po serii zapowiedzi rusza budowa centrum przesiadkowego w Katowicach-Zawodziu. Inwestycja obejmuje rejon ulic: Bagienna/Krakowska/Łączna/1Maja i jest kolejną, realizowaną w ramach Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych planowanych w unijnej perspektywie finansowej do roku 2020. Przygotowanie terenu wymaga na początku wycięcie prawie 360 drzew. W zamian po wybudowaniu Centrum pojawi się ponad dwa i pół tysiące sztuk różnego rodzaju roślinności. Ewa Lipka, Urząd Miasta.

Plik dźwiękowy: A_S_zawodz.mp3


Budowa w Zawodziu ma kosztować ponad 66 mln zł. W najbliższych dniach wykonawca przystąpi do inwentaryzacji technicznej. Mieszkańcy mogą spodziewać się odwiedzin przedstawicieli firm, którzy będą chcieli sprawdzić stan techniczny ich mieszkań. Każda z osób uprawnionych do przeprowadzenia takiej wizyty będzie wyposażona w specjalny identyfikator. Prace budowlane ruszą pełną parą na początku przyszłego roku - do tego czasu komunikacja będzie działała bez zmian.

W Katowicach podobnych inwestycji planowanych jest osiem - cztery węzły mają powstać w ciągu dwóch najbliższych lat - oprócz Zawodzia - również przy dworcu PKP w Ligocie, przy pętli tramwajowej w Brynowie i w śródmieściu przy ulicy Sądowej.