WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.11.2017Kłopoty z CEPiK'iem

Paraliż systemu rejestracji pojazdów w całym kraju. Wydziały komunikacji nie załatwiały większości spraw związanych z ewidencją zmian dotyczących samochodów, motocykli i innych pojazdów wymagających urzędowej procedury. Uruchamiony zaledwie wczoraj Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców szybko się zawiesił. Odczuli to również diagności w Stacjach Kotroli Pojazdów.


Właściwie można powiedzieć, że to nic dziwnego - zawieszał się stary system, zawiesza również nowy. Szkoda tylko, że ministerialni urzędnicy w Warszawie z taką pewnością wypowiadali się jeszcze kilka dni temu o zaletach drugiej generacji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. A system po prostu padł już na starcie. Dziś na przykład wydział komunikacji w Katowicach w miarę normalnie obsługuje tylko sprawy związane z prawem jazdy. Interesanci, którzy próbowali dziś od rana załatwić rejestrację pojazdu czy to nowego czy używanego, zgłosić zmiany w dowodzie rejstracyjnym albo powiadomić  o sprzedaży - musieli obejść się smakiem. Z kolei urzędnicy w Katowicach musieli wysłuchać wiele gorzkich słów pod swoim adresem choć nie ponoszą winy za zamieszanie i sami są bezradni. Stąd apel, żeby przed wizytą w wydziale komunikacji sprawdzić na przykład w internecie, jak się sprawy mają.  


Problem we wtorek miał charakter ogólnopolski, dotyczył wielu miast w kraju. Jego rozwiązanie leży po stronie centrali w Warszawie. Usterki podobno są systematycznie usuwane a funkcjonalność systemu powinna być przywrócona.