WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.10.2017Hala tenisowa w Bytomiu coraz bliżej

Budowa nowej hali tenisowej na cztery korty, w obiekcie Górnika przy ul.Tarnogórskiej, wchodzi w decydujący etap. Zakończono już prace związane z montażem konstrukcji stalowej. W kolejnym etapie zaplanowano zadaszenie oraz montaż bocznej obudowy.


Koszt nowej hali to prawie 3,7 mln zł. Inwestycję realizowaną przez Górnik Bytom dofinansują wspólnie gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wartość inwestycji to ok. 3,7 mln zł , z czego prawie 3 mln to dotacje Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gminy Bytom /1,5 mln zł dotacji MSiT oraz 1 499 600 zł gminy/.
Powstanie nie tylko nowa hala na cztery korty, ale również łącznik między halą a budynkiem klubowym. W miejsce balonu pneumatycznego powstaną również otwarte korty. Nowy obiekt ma zostać otwarty w styczniu 2018 r.

W 2016 r. Górnik Bytom był jednym z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, ale również organizatorem wielu prestiżowych imprez, jak: Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, Pucharu Śląska Juniorów - ITF grade 2, Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek, Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Mężczyzn, Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików i Kadetów oraz XXIII Turnieju „Czarne Diamenty”. Na swoim koncie klub i jego reprezentanci mają złote medale Mistrzostw Polski i sukcesy na arenach międzynarodowych.