WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.08.2017Górnicze targowanie

Prawie 35 lat tradycji, niemal 400 wystawców z kilkunastu krajów i ponad 20 tys. m2 powierzchni wystawienniczej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i na placu przed Spodkiem - tak w skrócie przedstawiają się Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017. Impreza ruszyła we wtorek.

Największe w Europie wydarzenie poświęcone górnictwu, organizowane przez Polską Technikę Górniczą SA, potrwa do 1 września. Targi w jednym miejscu skupiają kilkuset profesjonalistów z całego świata, a wśród uczestników tegorocznej edycji będą przedstawiciele europejskiej nauki i polskiego rządu. Na miejscu była premier Beata Szydło,  podkreślająca bardzo ważne strategiczne, znaczenie przemysłu wydobywczego w Polsce. Patronem honorowym targów jest Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. W ramach konferencji towarzyszącej targom przedstawiono „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce na lata 2016-2030”.

Głównym celem konferencji branżowej „Węgiel w okresie transformacji energetycznej”, było wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy bez ryzyka geopolitycznego.Organizatorami konferencji są Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL.

- Jak co dwa lata, Targi KATOWICE promują innowacyjne rozwiązania, służące poprawie bezpieczeństwa, a także ochronie przyrody. M.in. prezentują tzw. Czyste Technologie Węglowe, zaprojektowane w celu poprawy skuteczności wydobycia, przeróbki, przetwarzania i utylizacji węgla, mając na uwadze minimalizację szkodliwości tych procesów dla środowiska naturalnego, mówi Marek Brzenczek, prezes Polskiej Techniki Górniczej SA, organizatora Targów.

Na targach prezentowane są m.in. maszyny dla szeroko pojętego przemysłu ciężkiego od wystawców zagranicznych, m.in. z Niemiec, Czech, Słowacji, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin.

Ekspozycja jest otwarta dla zwiedzających od godz. 10.00 do 17.00 (w piątek do 16.30).