WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.07.2017EKO BILET się rozwija

Od początku lipca Eko Bilet można kupić przez telefon za pomocą aplikacji SkyCash. Wg założeń, wprowadzenie tego rozwiązania ma sprawić, że podróżowanie środkami komunikacji Kolei Śląskich, KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry będzie prostsze.
EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu "wszystko w jednym" największych przewoźników świadczących swoje usługi na terenie aglomeracji śląskiej, czyli Kolei Śląskich, KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Dzięki niej na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę.


Od udostępnienia Eko Biletu, czyli od końca października 2016 r., sprzedano ich ok. 40 tys.

- Korzystający z Eko Biletu wskazywali jako jego wadę to, że jest trudno dostępny. Ponieważ to nasza spółka, czyli Koleje Śląskie, jest jego formalnym emitentem, bilety te można było do tej pory kupić jedynie w kasach Kolei Śląskich oraz w tzw. „Punktach na mieście”, mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śl. I dalej: - Alternatywą był brak wprowadzania tego biletu w ogóle. Zatem, mimo że zakup np. w kioskach z prasą nie był możliwy, wiedzieliśmy, że musimy pracować nad kolejnymi kanałami dystrybucji. Umożliwienie zakupu Eko Biletu przez aplikację w smartfonie to kolejny krok, a następnym - mamy nadzieję, że niebawem - będzie sprzedaż u konduktorów na pokładach pociągów, dodaje prezes Dinges.

Eko Bilet to oferta, która ma ułatwić intermodalne podróżowanie bez konieczności zakupów oddzielnych biletów u różnych przewoźników, przede wszystkim dla osób, które nie korzystają z komunikacji publicznej zbyt często. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do naszego województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie i jak nabyć bilety.