WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.08.2017Dofinansowanie dla rudzkiego stadionu

1,5 mln zł ministerialnego dofinansowania pozyskały władze Rudy Śląskiej na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Czarnoleśnej. Obiekt jest już praktycznie ukończony i czeka na pozwolenie na użytkowanie. Miasto złożyło już wniosek do nadzoru budowlanego o wydanie stosownej decyzji. Budowa obiektu była dotychczas finansowana z budżetu miasta oraz z kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jej całościowy koszt to ok. 9 mln zł. Kolejne 800 tys. zł kosztował niezbędny sprzęt. Po uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu na stadionie będzie można rozgrywać zawody rangi nawet mistrzostw Polski. Oficjalne otwarcie stadionu planowane jest na 11 września br.


Najważniejszą częścią stadionu jest sześciotorowa, 400 m bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. - Na prostej bieżnia posiada 8 torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki. Dodatkowo wybudowany został rów z wodą do biegów z przeszkodami, mówi Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM. Bieżnia otacza boisko lekkoatletyczne z trawy naturalnej o wymiarach 72,7 m x 100 m, umożliwiające przeprowadzanie konkurencji rzutowych /rzut młotem, oszczepem, dyskiem/.


Stadion wyposażony jest także w skocznie do: skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce. Powstały również rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem z klatką zabezpieczającą, a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem. – Inwestycja objęła również budowę trybun na prawie 900 miejsc, oświetlenia stadionu, budynku zaplecza, mieszczącego m.in. szatnie i magazyn sprzętu, parkingu, chodników, kanalizacji, a także nowego ogrodzenia całego terenu – zaznacza Piotr Janik.
Budowa stadionu kosztowała ponad 9 mln zł. Kolejne 800 tys. zł wart jest niezbędny, certyfikowany sprzęt sportowy, jak m.in. płotki, młoty, kule, dyski czy oszczepy.
Otwarcie stadionu zaplanowano na 11 września r. w tym dniu odbędą się 29. Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe, w których udział weźmie ok. 700 uczniów rudzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Rudy Śląskiej. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie były dziesięcioboista Sebastian Chmara oraz Paweł Januszewski - Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki z 1998 r. Dwa dni później odbędzie miting lekkoatletyczny z okazji 55-lecia TL Pogoń Ruda Śląska, w którym udział weźmie m.in. Justyna Święty, brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.