WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.09.2017DK 44 do remontu

Jeszcze kilka tygodni i ruszy generalna przebudowa najważniejszej drogi wylotowej z Tychów na wschód. Własnie wyłoniono wykonawcę. Ulica Oświęcimska czyli trasa numer 44, od węzła z drogą krajową numer 1 w Wartogłowcu do granic Bierunia, w sąsiedztwie fabryki Fiata, zupełnie zmieni swój wygląd, mówi Ewa Grudniok z Urzędu Miejskiego w Tychach...

Plik dźwiękowy: A_S_44.mp3

 


Dwukilometrowy fragment drogi krajowej 44 ma być remontowany przez dwa lata. Koszt? Ok. 90 mln zł. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość bo na trasie Oświęcim-Tychy nie będzie łatwo.

Umowę na projekt przebudowy DK - 44 podpisano w połowie 2008 r. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) zapadła w listopadzie 2012 r. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów 28 lutego br. w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie podpisał umowę dotyczącą unijnego dofinansowania na realizację tej inwestycji.


W ramach inwestycji powstanie m.in. bezkolizyjny węzeł drogowy w rejonie ul. Turyńskiej i ul. Oświęcimskiej z dwoma rondami i czterema łącznicami, dwa przejścia podziemne, chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.