WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.06.2017Dar Życia wysoce pożądany

W Śwatowym Dniu Krwiodawcy, Regionalne Centrum Krwiodawca i Krwiolecznictwa w Katowicach rozpoczęło kolejną ważną akcję promocyjną. Chce zachęcić jak najwięcej osób do honorowego oddawania krwi, bo przed wakacjami i w ich trakcie zapasy życiodajnej substancji zaczynają się mocniej kurczyć.  Dawcy wyjeżdżają na wypoczynek a szpitalne potrzeby  nie maleją. Dlatego m.,in.  nad miastami metropolii pojawił się  specjalny samolot, ciagnąc za sobą szarfę o odpowiedniej treści.  Centrum Krwiodawstwa wydało też spot promocyjny zachęcający do oddawania krwi. W nagraniu wzięła udział np. śląska aktorka Grażyna Bułka....

Plik dźwiękowy: A_S_promos.mp3

W promocji biorą tez udział: znany muzyk-akordeonista Marcin Wyrostek i mistrz patelni Remigiusz Rączka.

W takim wydaniu, promocja ma regionalny charakter - skierowana jest do przyszyłych i obecnych krwoodawców z woj. śląskiego, mówi Aleksandra Dyląg z  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Plik dźwiękowy: A_S_ola.mp3

Katowicki ośrodek zaopatruje w krew i jej składniki 137 szpitali - najwięcej w Polsce. Codziennie do szpitalnych Banków Krwi wydawanych jest jej do 250 l co oznacza, że codziennie trzeba ją pobierać od ok. 500 osób.