WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.12.2017Czas uzupełnić te braki

Zapadła decyzja dotycząca budowy obejścia Węgierskiej Górki na żywiecczyźnie. W tej chwili jest tak, że ekspresowa droga S1 między Bielskiem a granicą w Zwardoniu urywa się właśnie pomiędzy Przybędzą a Milówką. Mieszkańcy i przyjezdni mają już serdecznie dość wzmożonego ruchu tranzytowego, który prowadzony jest w ciasnym terenie zabudowanym . Decyzja o rozpoczęciu procedury budowy 8,5 km trasy pozwala mieć nadzieję na rozwiązanie problemu w ciągu najbliższych kilku lat, mówi Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Plik dźwiękowy: A_S_esjeden.mp3


W ramach tej inwestycji powstaną między innymi dwa kilkusetmetrowe tunele i niemal kilometrowa estakada. Będą też węzły łączące trasę z istniejącym w tej strefie układem komunikacyjnym. Projekt jest skomplikowany tak jak i konfiguracja terenu - dookoła góry.
Za kilka miesięcy będzie można rozpocząć procedurę przetargową na wykonanie obejścia Węgierskiej Górki. Pierwsza łopata na budowie wbita zostanie prawdopodobnie na początku roku 2019 a trasa powinna być gotowa w roku  2023. Do pełnego szczęścia kierowców, brakować będzie jeszcze nowego fragmentu S1 między  Mysłowicami a Bielskiem-Białą. Trwają w tej sprawie "prace koncepcyjne".