WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.07.2017Walka z bzycząco/kłującym problemem

W dziesięciu lokalizacjach zostaną przeprowadzone opryski na komary i kleszcze w Katowicach. Zakład Zieleni Miejskiej do działań przystąpi w godzinach nocnych 19/20 lipca oraz 2/3 sierpnia.


- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, stąd zdecydowaliśmy się na opryski w aż dziesięciu lokalizacjach miasta. Prawie połowa terenów Katowic to tereny zielone. Lokalizacje obejmujące opryski to parki i skwery, z których korzystamy w drodze do pracy, na zakupy - wtedy bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu się przed insektami i stajemy się ich ofiarami, informuje Ewa Biskupska z Urzędu Miasta Katowice.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spacerów i innych aktywności na wolnym powietrzu – ważny jest odpowiedni ubiór oraz zastosowanie indywidualnych środków odstraszających, które pozwolą nam się zabezpieczyć m. in. przed kleszczami. W momencie, kiedy znajdziemy kleszcza na swojej skórze należy go niezwłocznie usunąć, a następnie miejsce to zdezynfekować. Wszelkie wątpliwości najlepiej konsultować z lekarzem. Aby zminimalizować zagrożenie zachorowania
na boreliozę w Katowicach zostaną przeprowadzone specjalne opryski.

- Opryski zostaną przeprowadzone w Parkach: Budnioka, Zadole, Giszowieckim, Powstańców Śląskich i Kościuszki, a także na Placach: Wolności, Rady Europy, Hlonda, Gwarków. Wybrane lokalizacje to miejsca, z których często korzystamy poruszając się po mieście - nie tylko w celach rekreacyjnych, kiedy pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu się przed insektami, mówi Mieczysław Wołosz, szef ZZM Katowice.

Opryski w Katowicach zostaną przeprowadzone w ramach środków posiadanych przez Zakład Zieleni Miejskiej. Koszt dwukrotnego oprysku w dziesięciu lokalizacjach to 14 750 zł.