WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.11.2017Alkomaty dla każdego

Wzorem innych miast w regionie, również Katowice, postanowiły zainwestować w... alkomaty. Ogólnodpstępne urządzenia do darmowej kontroli trzeźwości zamontowano w czterech komisariatach i w Miejskiej Komendzie Policji. Postanowiliśmy przetestować  sprzęt i stanąć do próby....
Plik dźwiękowy: A_S_alko.mp3
Test się powiódł, więc nasz reporter pojechał dalej, a przy alkomacie pomagała mu Aneta Orman z katowickiej Komendy Policji. 

Podobne urządzenia zainstalowano w komisariatach przy ulicach Żwirki i Wigury oraz Stawowej w Śródmieściu, przy Policyjnej w Piotrowicach oraz na osiedlu Tysiąclecia. Jeden alkomat kosztuje kilkanascie tysięcy zlotych. Gdyby ktoś chciał sprawdzić, a nie był pewny swego, polecamy taksówkę albo przyjście na piechotę. Jeśli urządzenie wykaże jakieś promile - policjanci mogą interweniować i nie pozwolą usiąść za kierownicą.
Sfinansowane przez Urząd Miasta Katowice alkomaty AL-4000/ 4000V, to najnowszej generacji urządzenia, przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. ​Jest ono prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Nowe alkomaty użytkowane będą w ramach działań prewencyjnych policji.


Dzięki zainstalowanemu urządzeniu, każdy odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażanie się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu.