WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.06.2017"Naładuj i jedź"

Chorzów wyszedł naprzeciw tym, którzy intensywnie korzystają ze smartfonów i ogólnie urządzeń mobilnych. W rejonie centrum przesiadkowego przy rynku pojawiły się cztery niewielkie słupki - po jednym na każdym peronie. To specjalne porty, przy których będzie można naładować telefon zarówno tradycyjnie - przez USB, jak i indukcyjnie - kładąc przystosowany do tego typu ładowania smartfon na słupku. Na każdej z ładowarek znajdują się cztery porty USB, do których można wpiąć kabel.


Od 10 sierpnia 2016 w Chorzowie działa pierwsze na Śląsku centrum przesiadkowe. Pomysł zrodził się już w 2012 r., kiedy to władze miasta postanowiły zrealizować inwestycję, która w zalożeniach ma znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie pasażerom komunikacji miejskiej. W okolicach chorzowskiego rynku krzyżują się trasy praktycznie wszystkich linii autobusowych i tramwajowych przejeżdżających przez Chorzów i okoliczne miasta. Niegdyś  znajdowało się tu siedem osobnych przystanków komunikacji zbiorowej.
Aby zachęcić mieszkańców do korzystania z centrum przesiadkowego, przy przystankach utworzono zatoczkę "Pocałuj i jedź"(Kiss and Ride) gdzie kierowca samochodu może na chwilę się zatrzymać, aby zabrać lub wysadzić pasażera. Kolejnym specjalnym rozwiązaniem jest system informacyjny - na dojściach od strony estakady umieszczono świecące słupki. Czerwone światło ostrzega przed nadjeżdżającym tramwajem, niebieskie oznacza, że można przejść.