WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.03.2016Zarzut za porzucenie

Zarzut porzucenia dzieci usłyszała 25-letnia kobieta, która zostawiła dwóch synów w kościołach w Sosnowcu i Katowicach. Jeden z nich ma 8 miesięcy, drugi 1,5 roku. Kobieta została zatrzymana kilka godzin po opublikowaniu przez policję zdjęć chłopców w internecie. W miniony wtorek kilkumiesięcznego chłopczyka znaleziono w przedsionku kościoła w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej. Dziecko miało kartkę z prośbą o zaopiekowanie się nim. Następnego dnia drugi chłopiec został znaleziony w kościele przy ul. Granicznej w Katowicach. Chłopcy byli zadbani i trafili do rodziny zastępczej.

Dzięki komunikatom medialnym śledczy otrzymali informację od świadka, który rozpoznał dzieci i wskazał, kim może być ich matka. Kobieta nie miała stałego miejsca zamieszkania, jednak stróże prawa z katowickiej komendy miejskiej szybko dotarli do jej rodziny w Sosnowcu, gdzie została zatrzymana. Aleksandra Nowara ze Śląskiej policji.

Plik dźwiękowy: nowar.mp3

Swój dramatyczny krok, kobieta tłumaczyła trudną sytuacją materialną. Za porzucenie dzieci grozi jej do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator i sąd, zaś o losie chłopców zdecyduje sędzia rodzinny.