WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.03.2016Z myślą o potrzebujących

Nie brakuje na szczęście instytucji i organizacji, które myślą o osobach potrzebujących, przygotowując dla nich śniadania wielkanocne. Charytatywną działalność prowadzą kościoły, ośrodki pomocowe czy nawet osoby prywatne. Przykładem może być - tradycyjne już - śniadanie wielkanocne dla samotnych w Chorzowie. Dotąd organizowano je w Parku Śląskim ale teraz zmiana. Posiłek będzie można zjeść o 9.00 w niedzielę , w chorzowskiej hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Na śniadaniu nie zabraknie tradycyjnych potraw: żurku, jajek, a także wędlin i kiełbas. Idąc z duchem czasu, w tym roku po raz pierwszy przygotowane będą także potrawy wegetariańskie. Halę Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu wybrano, bo może pomieścić dużo osób, jest także dobrze skomunikowana i łatwo do niej trafić. Organizatorzy spodziewają się ok. 1 000 gości.
Z kolei ponad 100 osób zasiądzie do wspólnego śniadania w schronisku św. Brata Alberta w Gliwicach. Świąteczny poranek z osobami bezdomnymi spędzą przedstawiciele wojska, miejskich służb i gliwickich firm. Potrawy? Tradcyjne...Jan Sznajder szef gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy imienia świętego Brata Alberta.

Plik dźwiękowy: rs_sniadanie.mp3Śniadanie Wielkanocne zaplanowano a jakże na niedzielny poranek. Przykładów podobnych inicjatyw jest mnóstwo.