WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.11.2016Rozbiegana Ruda

Ponad 3 700 uczestników i blisko 30 000 pokonanych kilometrów. To bilans zakończonego cyklu „Bieg Wiewiórki”. Impreza odbywała się w lasach halembskich w Rudzie Śląskiej od lutego. Złożyło się na nią 9 biegów. Co ciekawe, organizatorzy nie premiowali wyników poszczególnych zawodników, ale ich frekwencję. Pamiątkowe statuetki odebrały osoby, które zaliczyły co najmniej 6 biegów. Było ich ponad 350.
Cykl „Bieg Wiewiórki” składał się z 9 biegów, które raz w miesiącu odbywały się w halembskich lasach. Bazą dla zawodników była infrastruktura Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 przy ul. Energetyków. Organizatorzy biegu od początku podkreślali, że w imprezie tej liczy się przede wszystkim dobra zabawa i promocja aktywnego trybu życia. 
Zawodnicy, którzy uczestniczyli w „Biegu Wiewiórki”, każdorazowo rywalizowali na pętli o długości 4,25 km. Mogli ją pokonywać, w zależności od stopnia zaawansowania biegowego, od jednego do czterech razy. Na tej samej trasie odbywała się również rywalizacja w Nordic Walking. Podczas 9 biegów, które odbyły się na przestrzeni od lutego do listopada tego roku, w imprezie wzięło udział ponad 3 700 uczestników. Pokonali oni blisko 30 000 km. Największą frekwencję odnotowano podczas marcowej edycji biegu. Wtedy wzięło w nim udział 535 osób.
 
W przyszłym roku w ramach „Biegu Wiewiórki” zaplanowanych jest 9 biegów. Pierwszy z nich odbędzie się 18 lutego 2017 roku. 
źródło: materiały prasowe UM w Rudzie Śląskiej