WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.02.2016Repty z dużym wsparciem

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach otrzyma na budowę nowego pawilonu ponad 20 mln zł z rezerwy budżetowej państwa.
O decyzji premier Beaty Szydło i resortu finansów poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.


Projekt modernizacji został zgłoszony w sierpniu 2014 r. do Ministerstwa Rozwoju, samorząd województwa przyznał 20 mln zł na jej realizację,  szpital zabezpieczył na ten cel kwotę ponad 892 tys. zł, ale dopiero teraz dzięki pieniądzom z budżetu państwa, będzie można przystąpić do realizacji tej inwestycji.


Nowy pawilon, przeznaczony do rehabilitacji kardiologicznej, ma kosztować ok. 43 mln zł. Budynek zaprojektowano na przyjęcie ok. 174 pacjentów. Jeśli chodzi o warunki pobytowe dla pacjentów, można go porównać do średniej klasy hotelu - będą w nim pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, a każdy pokój będzie miał odrębny węzeł sanitarny. Rozbudowa szpitala wraz z pełnym jego wyposażeniem ma zakończyć się pod koniec 2018 r.


Centrum jest unikalnym w skali kraju specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym, realizującym poszpitalną rehabilitację leczniczą w schorzeniach kardiologicznych, neurologicznych i urazowo-ortopedycznych. Posiada 560 łóżek i leczy rocznie ok. 7 tys. chorych. Repty mogą się pochwalić ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w kompleksowej rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej.