WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.02.2016Papierosowy gang na łopatkach

2,4 mln szt. papierosów, 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz maszyny do produkcji papierosów zabezpieczyli na terenie Śląska funkcjonariusze Straży Granicznej i policjanci z CBŚ oraz pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej. Zatrzymano 4 osoby, które usłyszały zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji papierosów.
Przeszukania i zatrzymania miały miejsce w dwóch lokalizacjach na terenie Śląska. W pierwszej, w jednej z hal, w której znajdowała się nielegalna fabryka, zabezpieczono dwie maszyny do produkcji papierosów oraz 2,4 mln gotowych wyrobów w paczkach bez znaków akcyzy. W drugim miejscu, w hali magazynowej, ujawniono 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz komponenty służące do wytwarzania papierosów.
Zatrzymano 4 mężczyzn w wieku 30 - 40 lat, którym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji papierosów oraz naruszenia przepisów skarbowych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysokie kary grzywny.


Wartość papierosów i tytoniu to ok. 2,5 mln zł. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconego podatku oraz akcyzy 4 mln zł. Zabezpieczone maszyny oraz półprodukty służące do wytwarzania papierosów były warte prawie 5 mln zł.