WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.02.2016Oszuści za kratkami

Policjanci z Katowic rozpracowali szajkę oszustów, która wyłudzała pieniądze metodami na „złote monety” lub „znaleziony portfel”. Zatrzymany 38-i 64-latek usłyszeli łącznie 32 zarzuty.

Metoda - „na portfel” - polegała na tym, że oszuści obserwowali osoby wypłacające gotówkę w bankach. Przed placówką zaczepiali je, wręczając portfel, który rzekomo im wypadł. Kiedy okazywało się, że to nie tak, na miejscu pojawiał się rzekomo „prawdziwy” właściciel i  strasząc policją pomawiał o kradzież, informując, że w portfelu miał znaczone banknoty. Następnie sugerował pokazanie pieniędzy ofiary, a podczas oględzin niepostrzeżenie ukrywał ich część. W drugiej metodzie - oszuści proponowali zakup rzekomo złotych monet. Odgrywając przestępczy "teatrzyk", odpowiednio uwiarygodniali pochodzenie monet i wyłudzali pieniądze.. omasz Gogolin ze Śląskiej Policji..

Plik dźwiękowy: as_gogi.mp3

 Śledczy szukają teraz pokrzywdzonych, aby poznać wszystkie wątki działalności przestępców. Oszuści zdobyli w nielegalny spoób kilkadziesiąt tysięcy złotych na terenie całego kraju.