WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.07.2016Katowice: gotowi na Światowe Dni Młodzieży

„Jesteśmy dobrze przygotowani na Światowe Dni Młodzieży” - mówi arcybiskup Wiktor Skworc. Metropolita Katowicki podsumował w Katowicach przygotowania do Dni Diecezji, które będą miały swój finał w sobotę na katowickim Muchowcu. Jak podkreśla, pozytywna atmosfera, z którą spotkali się pielgrzmi podczas przywitania, to także pozytywny sygnał, który płynie z regionu w świat:

Plik dźwiękowy: 01_Skworc.mp3

"Koleje Śląskie" są gotowe do przewiezienia w najbliższych dniach około 50. tysięcy pielgrzymów - deklaruje marszałek regionu. Dla osób posługujących się specjalnymi identyfikatorami Światowych Dni Młodzieży przejazdy są bezpłatne. Ale w dniu wizyty papieża Franciszka na Jasnej Górze za darmo może podróżować każdy. Chcemy, by jak najwięcej osób uczestniczyło w tym wydarzeniu - wyjaśnia marszałek województwa śląskiego - Wojciech Saługa:

Plik dźwiękowy: 02_sa%C5%82uga_koleje.mp3

Sobotni koncert i spotkanie modlitewne na katowickim lotnisku Muchowiec będzie otwarte dla wszystkich. Oprócz pielgrzymów w spotkaniu „Góra Karmel” może wziąć udział każdy. Ale oczywiście organizatorzy myślą o bezpieczeństwie uczestników - mówi prezydent Katowic - Marcin Krupa:

W sobotę 23 lipca z ruchu będą wyłączone niektóre katowickie ulice, warto zapoznać się z utrudnieniami dla kierowców dostępnymi w internecie. W tym dniu KZK GOP uruchomi bezpłatne połączenia autobusowe z lotniskiem Muchowiec, gdzie odbędą się uroczystości. Autobusy będą miały symbole S1, S2 i S3.

Prezydent Katowic Marcin Krupa w kapeluszu pielgrzyma. To jeden z gadżetów przygotowanych dla gości. W całej archidiecezji katowickiej jest 14 tysięcy pielgrzymów. W Katowicach około 1,5 tysiąca.