WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.03.2016Informacji nie brakuje

Planujecie jechać pociągiem? Lepiej sprawdźcie o której godzinie odjeżdża ten Wasz. Wczoraj w związku z remontem torowisk - zmienił się rozkład jazdy. Na niektórych trasach pociągi jeżżą wolniej albo -- tak  jak u nas w regionie -- uruchomiono zastęóczo komunikację autobusową. Na 18. dworcach jeszcze dziś liczyć można na pomoc tak zwanych mobilnych informatorów. Tak jest między innymi w Katowicach. Panie w tej roli przyznają, że pasażerowie ze zmianą rozkładu na razie jakoś sobie radzą:

Plik dźwiękowy: kolej1.mp3


 

Najważniejszymi zmianami są: 
  • część pociągów linii Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny (S4) zostanie do 29 kwietnia zastąpiona autobusową komunikacją zastępczą, a część pojedzie w skróconej relacji Tychy Lodowisko – Tychy – Tychy Lodowisko z możliwością przesiadki na pociągi innych linii jadące do Katowic
  • kilka pociągów na linii Zwardoń – Katowice (S5) oraz jeden na linii Wisła Głębce – Katowice (S6) pojedzie w skróconej relacji, z możliwością przesiadki na inne pociągi 
  • część pociągów linii Rybnik – Bielsko-Biała Gł. (S72) na odcinku Pszczyna-Bielsko-Biała Gł. będzie obsługiwana przez ZKA. 
  • jedna para pociągów pomiędzy Gliwicami a Zabrzem (S1) zostanie zastąpiona przez pewien czas przez ZKA, pozostałe pociągi pojadą wg kilku wariantów godzin kursowania.

Rozkład jazdy pociągów po raz kolejny zmieni się w czerwcu.