WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.06.2016Bytom: areszt za usiłowanie zabójstwa 22-latki

Policjanci z Bytomia zatrzymali 30-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej znajomej. Zdarzenia miało miejsce końcem marca tego roku przy ul. Kossaka. Napastnik na klatce schodowej ugodził nożem 22-latkę. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu zabrzanin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Końcem marca tego roku, po godzinie 20.00, oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o napadzie na kobietę przy ul. Kossaka. Na miejscu stróże prawa ustalili, że pokrzywdzoną jest 22-latka. Sprawca na klatce schodowej zaatakował kobietę i ugodził ją nożem. Spłoszony przez mieszkańców kamienicy uciekł w nieznanym kierunku. 22-latka w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Śledczy bytomskiej komendy przyjęli kilka wersji, które na bieżąco analizowali. Kryminalni między innymi sprawdzali osoby, z którymi kobieta kontaktowała się w ostatnim czasie. Po przeanalizowaniu zebranych informacji stróże prawa wytypowali prawdopodobnego sprawcę napadu. W poniedziałek policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali 30-letniego zabrzanina. Mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu w dzielnicy Zabrza, Helence.
[info: śląska policja]