WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.07.2016Burlochowe inwestycje

 

800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze oraz dwukondygnacyjna restauracja z tarasem powstają przy ośrodku rekreacyjno-sportowym Burloch Arena w Rudzie Śląskiej. Na budowie prace idą pełną parą. Koszt obu inwestycji to ponad 830 tys. zł. - Z nowych obiektów będzie można korzystać już jesienią – zapowiada prezydent Grażyna Dziedzic.
 
Budowa restauracji będzie kosztowała blisko 730 tys. zł. Obiekt ma mieć dwie kondygnacje z dużymi przeszkleniami umożliwiającymi obserwację terenu ośrodka. W ramach inwestycji na skarpie od strony zieleni powstanie także taras, na którym będzie można urządzić ogródek letni.
 
Aktualnie wykonywany jest strop nad częścią parterową budynku. - Za nami roboty fundamentowe. Wzniesiono już też ściany parteru oraz wykonano słupy żelbetowe podtrzymujące strop. W najbliższym czasie powstaną ściany pierwszego piętra oraz dach. Tym samym ukaże się bryła budynku, który, jak przewiduje projekt, jest częściowo wbudowany w przyległą skarpę – informuje Roman Sebesta z Wydziału Inwestycji UM. Prace przy realizacji inwestycji powinny zostać zakończone do listopada br.
 
Na koniec sierpnia br. zaplanowano zakończenie budowy toru rowerowego przy Burloch Arenie. Trasa ma 800 m długości i 2 m szerokości. Wykonana została z nawierzchni szutrowej i powiązana częściowo z istniejącą już wyasfaltowaną drogą wewnętrzną. - Inwestycja została już wytyczona geodezyjnie i jest wykonana w części biegnącej po „koronie” Burloch Areny. Następnym etapem będzie montaż barier ochronnych, które będą zamontowane w miejscach newralgicznych przy skarpie ośrodka – tłumaczy Roman Sebesta. - Ze względu na potencjał, jaki daje nam ukształtowanie terenu, zlecono też opracowanie koncepcji wykonania singletrack’ów wraz z pumptrackiem. Te inwestycje pozwolą nam w pełni wykorzystać teren ośrodka sportowego – mówi Sebesta. Koszt tej inwestycji ma wynieść blisko 110 tys. zł.
 
– Z każdą nową inwestycją ośrodek w Orzegowie staje się coraz bardziej popularną atrakcją – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. - Do rolkarzy, łyżwiarzy, rugbistów, czy biegaczy będą teraz mogli dołączyć rowerzyści. Jestem pewna, że tor będzie cieszył się ogromną popularnością, podobnie jak restauracja. Budujemy ją z myślą o osobach, które trenują na Burlochu oraz rodzicach czekających na swoje pociechy – wyjaśnia.
 
 
 

 

Przypomnijmy, że pierwszy etap rewitalizacji ośrodka zakończył się w pierwszej połowie 2014 roku i kosztował 4,5 mln zł. Dzięki niemu w Rudzie Śląskiej powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. Na kompleks składa się także nowoczesne lodowisko oraz zaplecze szatniowe. 

 

Foto: UM Ruda Śląska