WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

31.05.2016Otwieramy schron w Bytomiu - Miechowicach

Schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej w Bytomiu – Miechowicach już wkrótce dla zwiedzających. Będzie można zobaczyć efekty prac miłośników historii Bytomia i Miechowic, którzy prawie rok modernizowali podziemny schron.
Otwarcie schronu to nie tylko możliwość jego zwiedzenia i poznania historii wydarzeń ze stycznia 1945 roku. Organizatorzy imprezy przygotowali dla zwiedzających obiekt niecodzienne efekty świetle i dźwiękowe*, a także inne atrakcje, w tym między innymi pokaz pojazdów militarnych. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta, Wojska Polskiego, a także Policji oraz pasjonatów militariów z Kompanii Bytom.
Przypomnijmy, że informacje na temat schronu krążyły wśród mieszkańców Miechowic od lat. Świadkowie pamiętali miejsce jego ukrycia, znajdujące się na podwórku szkoły przy ul. Stolarzowickiej. Wiadomości te postanowili sprawdzić miłośnicy historii Bytomia i członkowie Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” Ireneusz Okoń i Andrzej Habraszka. Już pierwsze prace ręczne potwierdziły relacje świadków – na podwórku szkoły istniał przeciwlotniczy schron z czasów II wojny światowej.
Otwarcie 4 czerwca o 10.00.