WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.10.2015Wygrani, przegrani po wyborach

Wygrani i przegrani  w wyborach parlamentarnych - czyli kto z regionu jedzie do Warszawy. Wiadomo, że Śląsk przestał być bastionem Patformy Obywatelskiej i ięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Kto konkretnie? Przykłady -  Adam Złotorowicz

Plik dźwiękowy: Zs_twarze.mp3

Marian Zembala zdobył w okręgu katowickim dla PO ponad 53,5 tysiąca głosów i jest to najwyższy wynik w całym regionie.  Zadowolony z poparcia może być Grzegorz Tobiszowski z PiS - prawie 36,5 tys. głosów. Mandat wywalczył  Andrzej Sośnierz - również z PiS. Przy bardzo skromnej kampanii - zdobył głosy ponad 23 tysięcy wyborców. Zaskakująco dobrze   wypadła Monika Rosa z Nowoczesnej - zagłosowało na nią nieco ponad 20 tys. osób. Grzegorz Długi z ugrupowania Kukiz'15 uzyskał wynik 13,5 tys. głosów. Mandat zdobył też Tomasz Tomczykiewicz z PO a  z PiS - Michał Wójcik, Jerzy Polaczek i Bożena Borys-Szopa. Z parlamentem żegnają się Jan Rzymełka, Elżbieta Pierzchała i Ewa Kołodziej. Zostaje Marek Wójcik - to PO.

Klęska lewicy sprawia, że nie będzie w Sejmie Zbyszka Zaborowskiego. W Gliwicach najmocniejsze mandaty dla Wojciecha Szaramy z PiS i Borysa Budki z PO.  Wystarczające poparcie uzyskali Tomasz Głogowski i Krystyna Szumilas.  O sukcesie może mówić także Barbara Dziuk z PiS  i Piotr Pyzik. Satysfakcjonujące rezultat uzyskali kandydaci Kukiza i Nowoczesnej: Paweł Kobyliński i Marta Golbik.

To tylko przykłady. Oficjalne i oststeczne dane jeszcze przed nami. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu do 24 listopada.