WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.10.2015Jest taki czas w roku...

To najwyższa pora, aby zapowiedzieć zmiany na drogach. I nie chodzi o roboty albo przyjazd ważnych osobistości. Po prostu rusza akcja Znicz. Mówiąc krótko - trzeba przygotować się na przeorganizowanie ruchu i parkowania w rejonie cmentarzy. Zaglądamy do Chorzowa - zasadniczo zmiany zaczną obowiązywać od jutra ale apogeum nastąpi w niedzielę od rana.
Plik dźwiękowy: A_S_chorz.mp3


Piotr Wojtala -szef Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie ma do tego dwie pozytywne wieści - jutro od rana w centrum miasta uruchomiona po remoncie zostanie ulica Dąbrowskiego. Wiele wskazuje również na to, że udrożniony zostanie fragment remontowanej ulicy Wolności od średnicówki do Świętochłowic.
 

Zmiany dotyczą również nekropolii w Bytomiu. Przybliża je Aleksandra Szatkowska z ratusza...

Plik dźwiękowy: A_S_bytom.mp3

Warto przypomomnieć też o świątecznych ograniczeniach w ruchu ciężarówek oraz wzmożonych patrolach policji i straży miejskiej - nie tylko w pobliżu cmentarzy. Mówi o tym Jacek Pytel z Komendy w Katowicach...

Plik dźwiękowy: A_S_pytel.mp3

W Rudzie Śląskiej, różnego rodzaju zamiany obejmą niemal wszystkie nekropolie.

Plik dźwiękowy: A_S_ruda.mp3

Tomasz Parzonka ze Straży Miejskiej w Rudzie zwraca uwagę na tak zwane karty parkingowe używane przez osoby niepełnosprawne. Dla nich udogodnienia przygotowano w niemal wszystkich miastach.