WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.09.2020Apką za parking w Cieszynie. Wystarczy smartfon

W Cieszynie za parkowanie można już zapłacić za pomocą aplikacji moBilet. Rozwiązanie to ułatwia korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania. Do korzystania z bezdotykowej płatności w czasach epidemii, zachęcają władze miasta. 

Płatność za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej to kolejny etap rozwijania udogodnień w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie. Pod koniec 2019 r. wprowadzono możliwość opłacania czasu za parkowanie za pomocą karty bankomatowej. Od początku września opłatę można uiścić korzystając ze smartfona.

Aplikacja moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu wnoszenia opłat za Strefę Płatnego Parkowania. Daje kierowcom możliwość zakupu biletu parkingowego zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu), bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup. Opłacając postój rozliczamy się za rzeczywisty czas parkowania, a dzięki funkcji przedłużania parkowania, nie musimy wracać na parking, by dokupić kolejny bilet.

Cała obsługa odbywa się za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego. Aplikacja moBILET dostępna jest za darmo na wszystkie telefony komórkowe (systemy Andorid, iOS). Aplikacja dostępna jest w dedykowanych sklepach dla danego systemu. Dla użytkowników, którzy nie posiadają możliwości zainstalować aplikacji w telefonie, został uruchomiony kanał SMS, dzięki któremu można zakupić bilet w Strefie Płatnego Parkowania. Aplikacja jest znana mieszkańcom Cieszyna. Od dłuższego czasu za jej pomocą można kupić bilet w komunikacji miejskiej.

Zasady użytkowania:

Główną zasadą działania moBILET jest elektroniczna portmonetka (prepaid). Każdy użytkownik podczas rejestracji otrzymuję indywidualny rachunek, z którego realizowane są transakcje. Istnieje możliwość wykonywania zakupów bezpośrednio z karty płatniczej.

Podczas płatności kartą system blokuję kwotę niezbędną do pokrycia parkowania, a w przypadku wcześniejszego zakończenia, niewykorzystane środki zostają zwrócone. Użytkownik samodzielnie z poziomu aplikacji może wybrać najwygodniejszą dla niego formę płatności. W celu dokonania wpłaty na konto użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty  kredytowej, szybkiego e-transferu poprzez panel użytkownika lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej (usługa dostępna na wybranych platformach).

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?

Możliwa jest prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną, SMS lub

na  www.mobilet.pl.

Wystarczy pobrać aplikację poprzez dedykowany sklep oraz zarejestrować się podczas pierwszego uruchomienia.

 

Rozpoczęcie parkowania - procedura aktywacji biletu parkingowego:

•             uruchomienie aplikacji

•             wybór okresu ważności biletu

•             zatwierdzenie wybranego biletu

•             kierowca otrzymuje potwierdzenie rozpoczęcia naliczania czasu postoju

•             bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie

 

Źródło: Urząd Miejski w Cieszynie, foto: pixabay